Romane, naskočit do prvního zápasu za Táborsko po zranění a hned proti „svému“ Baníku, to byl docela ostrý start. Co na to říkáš?
„Určitě souhlasím. Navíc proti Baníku, který byl posílený o hráče z A týmu. Ale já jsem se na ten zápas těšil, pro takové chvíle fotbal hrajete. Myslím, že utkání zároveň ukázalo sílu našeho týmu.“
V Ostravě jsi fotbalově vyrostl, teď jsi jim jako hráč Táborska sebral všechny body. Znáš se ještě s někým z Baníku? Proběhlo nějaké rýpnutí?
„Samozřejmě nějaké pošťouchnutí proběhlo. Měl jsem minimálně dvojitou motivaci, zvlášť když se na mě přijela podívat celá rodina a kamarádi. Dá se říct, že si vytvořili vlastní sektor. V Baníku jsem vyrostl, táta tam pracuje a celá rodina mu fandí. Já osobně teď hodně sleduji bráchu, který trénuje ve Vítkovicích, a držím jeho týmu palce, protože věřím, že to má nastavené správně.“
Po přestupu z Dukly přišlo zranění a teď vítězný debut po návratu do táborského dresu. To je docela hezký příběh. Kdy proběhne v kabině občerstvení pro spoluhráče a co to bude za dobroty?
„Souhlasím, celý tým včetně trenérů si zaslouží pořádné občerstvení za vítězný debut v táborském dresu. Dobroty budou podle přání kabiny, já to jen zaplatím.“
Byl to tvůj první soutěžní zápas za Táborsko po přestupu. Jak se ti hrálo ve stoperské dvojici s Lukášem Havlem a vůbec v celém mužstvu?
„Vyšlo nám to a jsem za to rád. Celý tým pracoval skvěle, ukázal kvalitu a zaslouženě jsme si z těžké půdy odvezli vítězství. Jsem rád, že jsme i našemu absentujícímu kapitánovi Novasovi udělali takto radost.“
Důležitá je komunikace se spoluhráči. Naskočilo ti to hned jako vzpomínka na dobu, kdy jsi v Táborsku působil poprvé v letech 2021 až 2022?
„Od prvního momentu, co jsem se do Tábora vrátil, jsem cítil, že je tu skvělá kabina. Mužstvo táhne za jeden provaz a jde společně za jasným cílem.“
Poslední minuty zápasu, kdy vedete 1:0, bývají dlouhé. Koukal jsi v závěru víc na časomíru, když Baník B tlačil? Co rozhodlo o našem vítězství?
„Rozhodla vůle a síla našeho týmu. Baník měl v závěru pár šancí, ale myslím, že za celý zápas jsme si zasloužili vyhrát my. Jsem šťastný, že jsme právě u mě doma v Ostravě vyhráli a že jsem mohl poprvé vzít na vítěznou děkovačku i svou dceru v klubovém dresu.“
Proč máš na dresu netradiční číslo 98? Má pro tebe nějakou symboliku?
„Je to moje šťastné číslo. Já i moje budoucí žena jsme se narodili v roce 1998. Navíc 9. srpna slavíme s tátou svátek. Tohle číslo mám ale rád už odmala. Já jsem vždycky nosil devítku a brácha osmičku, a tak jsem si řekl, že když jednou budu hrát profesionální fotbal, chtěl bych mít na zádech právě tohle číslo - i jako takový symbol pro celou rodinu.“
Teď vás čeká v sobotu 21. března domácí zápas s Kroměříží. Jaký fotbal bude na houževnaté Hanáky platit?
„Věřím, že když předvedeme náš standardní výkon, uděláme doma našim fanouškům radost. Určitě to nebude lehké, ale známe svou sílu, a proto musíme jít jednoznačně za vítězstvím.“