Váš gól na 2:1 v 93. minutě rozhodl derby. Můžete popsat, jak se ta situace zrodila? Byl jste na zadní tyči v pravý čas…
„Byla to poslední standardní situace v zápase a chodil jsem v tomhle zápase vždycky do vápna, bylo to rozehrané na prostředek a tam to Novas prodloužil. Já jsem pokračoval v náběhu a nikdo se semnou nechytl, byl jsem na zadní tyči úplně sám. Říkal jsem si, že to musím zkusit propálit a podařilo se.“
Jako levý obránce nejste častým střelcem. Jaký je to pocit rozhodnout právě takový zápas – navíc derby?
„Je to skvělý pocit, když dáte rozhodující gól, a ještě v derby. Ke všemu to bylo v poslední minutě. Pak hned rozhodčí písknul konec, takže paráda.“
Hráči Táborska, kteří prošli Dynamem, možná vypsali pro kabinu zvláštní prémii. Byla taková motivace?
„Většinou to tak bývá, ale my jsme do toho zápasu šli jako do každého - že ho chceme zvládnout. O to lepší je, když se podaří vyhrát v takovémto zápase.“
V 83. minutě jste rozhodl už utkání v Kroměříži, teď jste znovu hrdinou. Jak sám vnímáte svůj aktuální střelecký podíl na úspěších týmu?
„Jsem rád, že se mi daří dávat takové góly, ale nejdůležitější je, že vyhráváme a je jedno, kdo dá ten rozhodující gól. Je to práce nás všech a jako tým fungujeme dobře.“
Dynamo vás ve druhé půli zatlačilo. Věřil jste ještě, že přijde šance zlomit utkání?
„V tom zápase mi to taky tak přišlo, ale myslím si, že jsme dobře bránili a byl to jenom tlak po naše vápno. Šance, myslím si, si tolik nevytvořili. Vždycky věřím, že se to může otočit v náš prospěch. Když je stav 1:1, tak se může stát všechno. V Brně to bylo naopak, ale teď v derby se nám to vrátilo zpátky.“
Atmosféra na Střeleckém ostrově byla bouřlivá. Jak jste ji cítil vy z pozice hráče?
„Bylo to krásné. Jak náš, tak i kotel domácích byly slyšet. Jasně, domácích bylo v kotli víc, ale já vnímám spíše naše fanoušky. Když se něco podaří, tak to slyšíte.“
Táborsko má v sezoně už sedm výher. Co je podle vás největší síla současného týmu?
„Myslím si, že tým máme dobře poskládaný a máme v něm spoustu zkušených hráčů, možná to bude tím. Ale hlavně tím, že všichni kluci v kabině jsou super a jsme dobrá parta.“
V Brně jste v srpnu smolně inkasovali v závěru, tentokrát jste naopak rozhodli v nastavení. Je to satisfakce?
„Jo, hned jsem říkal, že když dobře pracujete, makáte, tak se to jednou vrátí a v derby se to potvrdilo, většino to tak ve fotbale bývá.“
Jaký význam bude mít derby-gól ve vašem osobním fotbalovém „albu“?
„Jelikož tolik gólů zase nedávám, tak si tenhle asi budu pamatovat navždy. Určitě ho řadím hodně vysoko a jsem rád, že byl vítězný v poslední minutě.“
Co byste vzkázal fanouškům, kteří vás hnali až do konce? A jak velkou návštěvu byste si přál doma na Kvapilce proti Artisu Brno?
„Já doufám, že dorazí v sobotu co nejvíce lidí. Myslím si, že hrajeme dobrý fotbal a mohlo by to diváky přilákat na náš stadion. Aspoň v to doufám a děkuji fanouškům za podporu.“