Na tiskovce po domácím utkání s Ústím nad Labem (výsledek 2:1) přišla řeč na vaši gólovou střelu, kterou ještě tečoval Lukáš Matějka. Vy jste se usmál a řekl jste, že dáte gól na Spartě B. Nakonec byly z vaší strany dva. Co na to říkáte?
„Mám samozřejmě radost, že to nebyla jen slova, ale činy. Musím říct, že za oba góly vděčím svým spoluhráčům.“
Při prvním gólu proti Spartě jste nenápadně tečoval hlavičku Lukáše Matějky. Čím to bylo?
„Bokem. Pak jsme si s Lukášem říkali, že jsme si to vyměnili. Proti Ústí on tečoval moji střelu, já teď jeho hlavičku. Zasmáli jsme se tomu. Není zase tak důležité, kdo ty góly dává. Je důležité, že jsme Ústí i Spartu porazili.“
U druhého gólu jste byl ve správný okamžik na správném místě. Nemohl jste tušit, kam spoluhráč Lukáš Havel pošle míč kopem přes hlavu…
„Přesně tak, ale zase taková náhoda to nebyla. Mým úkolem je zavírat prostor na zadní tyči – trenéři mě tam posílají, takže je to vlastně jejich zásluha, že jsem dal gól. Havlis míč vrátil před bránu, já jen nastavil hlavu, ale abych se přiznal, bál jsem se, že trefím břevno… (úsměv).“
Za šest minut dát Spartě B tři góly, trefil se ještě Jakub Barac – to je něco! To jste nečekal, že?
„Já si původně myslel, že ten časový úsek byl delší. Až potom jsem si přečetl, že to bylo šest minut. Dát takhle rychle tři góly je samozřejmě super. Zkušené mužstvo, jako je Táborsko, si to pak už pohlídá.“
Ve druhém poločase se Táborsko přece jen mírně zatáhlo. Sparta snížila na 3:1. Jak jste to viděl?
„Asi je to zapříčiněno tím, že jsme vedli 3:0, ale neměli jsme v hlavě, že chceme jen bránit výsledek. Sparta změnila ve druhém poločase přístup, zabrala. To se dalo čekat, že to nezabalí. My jsme se nemuseli do ničeho tlačit, chtěli jsme hlavně podržet míč.“
Táborsko trůní v neúplné tabulce na prvním místě.
„To bylo naším cílem už před zápasem. Tak jsme si to naplánovali. Věděli jsme, že zápas Brno – Opava se nehraje. Moc si toho vážíme, zvláště já. Když jsem přišel na hostování, vyhlásil jsem, že chci Táborsku pomoci do TOP 3.“
Absolvoval jste 123 minut s bilancí 2 góly, 2 přihrávky – při vašem mládí klobouk dolů…
„Jsem opravdu spokojený. Cítím důvěru od trenéra, což mi v poslední době chybělo. Doufám, že důvěru do mě vloženou splácím.“
Teď je reprezentační pauza. Budete se osobně na něco soustředit?
Po fotbalové stránce využiji pauzy k doplnění fyzické kondice, budu si přidávat. Po stránce osobního života čekám v Táboře, až se objeví nějaký byt – zatím jsem v penzionu.“
V pátek 12. září tým čeká venkovní duel s Dynamem ČB. Už vám někdo ze spoluhráčů řekl o významu tohoto utkání?
„Ještě jsme se na toto téma nestačili bavit. Jsem rád, že si budu moct takové utkání zahrát. Vím, že je to jihočeské derby. Doufám, že přijde hodně lidí. Budějovice mají hezký stadion. A doufám, že tam vyhrajeme.“