FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 24. kolo
Na Litavce

FK Příbram

1:1

(1:1)
BRANKY: 21' NOVOTNÝ - 6' NOVÁK. ŽK: 70' HOŠEK - 58' DORDIČ, 71' SVATEK, 76' BLÁHA, 78' NOVÁK. ROZHODČÍ: OPOČENSKÝ - KUBR, ŠAFRÁNKOVÁ. DIVÁCI: 576
FK Příbram: BABKA – ČEJKA (66. NEČAS), FIŠL, JAHIĆ, COŇK (66. HUDEC) – DUDL, HUŠBAUER (90+1. BRABEC), HOŠEK, ŠVESTKA – P. HAŠEK (66. ANDRONIKOU), O. NOVOTNÝ (81. FALL)
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – NOVÁK, TUSJAK, BLÁHA, KONÉ – ZEMAN (46. P. PLACHÝ), VARAČKA (88. J. MACH), DORDIĆ, SOJKA, NSUNZU (46. KOPÁČEK) – SVATEK (72. ŠAŠINKA)

Na Táborsko se sice bodově dotáhla Olomouc B, ale dalším mužstvům Jihočeši přece jen lehce odskočili. Diváci viděli Na Litavce vyrovnané utkání s jistou převahou v držení míče po Táborsko: 44% domácí v. 56% hosté.

V Příbrami měl FCT skvělý vstup do zápasu. Po průnikové akci v 6. minutě po levé straně hřiště se míč ve vápně dostal před Zemana, který příbramskou obranu ještě nepropálil, ale kapitán Novák si s dorážkou věděl rady - 0:1. Škoda pro hosty, že brankou neskončila akce z 12. minuty po kontru Dordiće a Sojky. Mohlo být veseleji…

Příbram srovnala skóre ve 21. minutě po protiútoku z pravé strany Novotným. Ten ve vápně překonal přízemní ranou Pastornického - 1:1.
Trenér Táborska sáhl ve 46. minutě ke dvojímu střídání, na plac vyslal Plachého a Kopáčka. Táborsko bylo opět o něco aktivnější, po brance volala souhra Dordiće s Kopáčkem v 59. minutě. Svou příležitost o deset minut později zahodila i Příbram. Poslední dvě velké příležitosti na tři body mělo Táborsko, ale ani Šašinkovi, ani Kopáčkovi se v samotném závěru skórovat nepodařilo.

FC SILON Táborsko na jaře posbíral 13 bodů a dál žije sen udržet se na „medailových“ pozicích tabulky F:NL. Poslední dubnovou sobotu od 17.00 hodin přivítá Táborsko na svém stadionu v 25. kole Brno-Líšeň. Obyvatelé Líšně jsou v brněnském hantecu nazýváni jako „Marvani“.