SK Dynamo České Budějovice B

FC Táborsko B

5:2

(3:2)
Branky: 1. a 88. Prášek, 6. Hák, 33. O. Novák, 76. Kladrubský – 11. Ede, 27. Schramhauser.
Rozhodčí: Nejedlo – Glogar, Gerhardt.
Diváci: 120.
SK Dynamo České Budějovice B: Andrew – Bečvár (90. Němeček), Šimoník (90. Smejkal), Malecha, Polanský (72. Bastl), Jungbauer, Hák (63. Kladrubský), Dejanovič, V. Hora, Novák, Prášek.
FC Táborsko B: Matoušek – Schindler (72. Kubovský), Kopřiva, Brabec, Plucar (46. Škrleta) – Schramhauser, Slavík, Alozie (63. Vozihnoj) – Nešický, Novák, Ede.
Rezervní tým Táborska zápas na hřišti B-týmu Dynama České Budějovice nezvládl. Tým trenéra Lukáše Zemana sice dokázal v prvním poločase dotáhnout dvoubrankové manko, avšak nakonec prohrál vysoko 2:5.

Béčku Táborska vstup do zápasu proti Dynamu nevyšel. Domácí se totiž dostali do vedení již po pětadvaceti vteřinách hry, když chyby v rozehrávce využil Martin Prášek. Na začátku 6. minuty to bylo dokonce již 2:0. Z hranice vápna vystřelil technicky Tomáš Hák a brankář Matoušek neměl šanci zasáhnout.

Fotbalisté Táborska ale zvedli hlavu a dokázali vyrovnat. Hned v 11. minutě si za obranu zaběhl Ede a střelou z levé strany podél vybíhajícího gólmana snížil. Ve 27. minutě si pak na centr z levé strany naběhl Patrik Schramhauser a po jeho hlavičce bylo srovnáno. Jenže do kabin šli nakonec spokojenější přeci jen domácí. Ve 34. minutě se míč ve vápně odrazil přesně proti noze Ondřeje Nováka a bylo to 3:2.

Hosté se ve druhém poločase dostali do několika slibných šancí a byli blízko k vyrovnání, avšak gól nedali a naopak v závěru znovu inkasovali. Po faulu v pokutovém území se z penalty prosadil Jiří Kladrubský a v úplném závěru přidal pátý gól Dynama Martin Prášek.

Hodnocení trenéra Lukáše Zemana: „My jsme soupeři první čtyři branky darovali po našich individuálních chybách. Pozitivní bylo, že když jsme v 5. minutě prohrávali 2:0, dokázali jsme se do utkání znovu vrátit, ale naše chyby a neproměněné šance určily výsledek utkání.“