FC Táborsko B

Povltavská Fotbalová akademie

4:5

(0:3)
Branky: 51. Nešický, 69. Schramhauser, 83. Joseph, 90+1. Slavík z pen. – 19. Novák, 20. Novák, 43. Kozel, 52. Šplíchal vlastní, 59. Budínský z pen.
ŽK: Kubovský - Kozel, Drobílek.
Rozhodčí: Kubec - Hodek, Mazanec
Diváci: 250.
FC Táborsko B: Matoušek – Šplíchal (83. Kubovský), Brabec, Slavík (C), Schindler, Kopřiva (66. Alozie), Schramhauser, Nečický, M. Novák (46. Vozihnoj), Svatek, Kalousek (66. Joseph).
Povltavská Fotbalová akademie: Benada – Lanc, Zákostelský, Vala, Kozel, Jakobovský (C), Mareš, Budínský, Hejda, Drobílek, Novák
Druhý zápas startujícího ročníku ČFL fotbalistům B-týmu nevyšel. V domácím utkání proti Povltavské FA Jihočeši prohrávali po poločase 0:3, poté dokonce už i 1:5. V závěru pak výsledek zápasu třemi góly zkorigovali na konečných 4:5.

Netradičně na hlavním stadionu v Kvapilově ulici začali fotbalisté B-týmu Táborska proti Povltavské Fotbalové akademii opatrně. Z nabídnutých standardních situací si šanci nevypracovali a na konci první dvacetiminutovky hned dvakrát inkasovali.

Oba úvodní góly zápasu zaznamenal hostující Martin Novák. První gól vstřelil v 19. minutě, druhý pak přidal jen o minutu později. S Táborskem pak bylo ještě hůře, těsně před odchodem do kabin zvýšil na rozdíl tří branek Daniel Kozel.

V úvodu druhého poločasu na malou chvíli vrátil domácí do zápasu Aleš Nešický, avšak po jeho gólu na 1:3 si v 52. minutě srazil míč do vlastní brány Jiří Šplíchal a bylo to znovu o tři góly. Po hodině hry to bylo dokonce již 1:5, když se z pokutového kopu prosadil Denis Budinský.

B-tým Táborska ale nesložil zbraně a velmi sympaticky dokázal zápas dohrát se ctí. V 62. minutě se trefil Patrik Schramhauser a v 84. minutě pak přidal třetí gól Táborska Joseph Ede. V úplném závěru v nastaveném čase zkorigoval výsledek z penalty Martin Slavík.

Táborsko tak první domácí zápas v ČFL prohrálo divoce 4:5 a o další body zabojuje v sobotu 19. srpna ne hřišti Robstavu Přeštice.

Hodnocení trenéra

Petr Janota (Trenér Táborska B): “Vstup do zápasu se nám povedl, ale i z velké šance ve 3. minutě se nám nepodařilo vstřelit branku. Soupeř se začal pomalu osmělovat a ze svého prvního brejku se mu podařilo skórovat. Hned po minutě po nedůrazu v našem vápně vstřelil druhou branku. Po další naší chybě na konci poločasu odskočil již na tříbrankové vedení. Druhý poločas jsme začli opět náporem a podařilo se nám snížit Nešickým. Vzápětí jsme si vstřelili nešťastnou vlastní branku a po penaltě soupeř vstřelil již neuvěřitelnou pátou branku. Zápas jsme nezabalili,střídající hráči hru oživili, postupně skórovali Schramhauser, Oloko a Slavík z penalty, ale už nám chyběl čas k vyrovnání. Zápas se nám nepovedl v koncovce a v obranné fázi při řešení brejkových situací soupeře. Hráče lze pochválit za enormní snahu o vyrovnání.”