FC Silon Táborsko padl v Praze se Spartou B 2:1

10. 4. 2023
Fotbalisté Táborska neudrželi poločasové vedení nad Spartou B a ve 21. kole F:NL v Praze nebodovali. Vedli sice gólem Macha, ale ve druhém poločase letenská rezerva dvěma góly výsledek otočila na 2:1.

Táborsko nastoupilo v Praze bez vykartovaného Kateřiňáka. Do sestavy se po zimním lékařském zákroku a rekonvalescenci vrátil Tusjak. Hrálo se stadionu Na Seifertce, kde je doma Viktoria Žižkov.

Pro hosty je zápasu velká škoda. Táborsko se dostalo do vedení už v 10. minutě. Varačka potáhl míč po pravém křídle a naservíroval ho před bránu, kde se z klubka hráčů dokázal prosadit tečovanou střelou Mach. Vzápětí mohl skóre hostů hlavou zvýšit Novák, domácí zachránila tyč. Do přestávky určitě mohlo Táborsko vést větším počtem branek, ale nestalo se tak. Hosté drželi vedení hodinu hry, pak ale vyrovnal sparťan Schánělec. I za tohoto stavu mělo Táborsko brankové příležitosti. Trenér Nádvorník jich za celý zápas napočítal sedm. Bohužel pro hosty Sparta přidala druhý gól z penalty po faulu ve vápně – 2:1. Exekutorem byl P. Vydra. Mimochodem proti Táborsku se v aktuálním ročníku kopaly už čtyři pokutové kopy.
Táborsko si připsalo osmou prohru v soutěži a o první jarní výhru se pokusí v neděli 16. dubna od 16:30 hodin doma proti Prostějovu.

AC Sparta Praha B – FC Silon Táborsko 2:1 (0:1)
Branky: 60. Schánělec, 84. Vydra (pen.) – 10. Mach

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Kukučka, P. Vydra, Kamenović – Hodouš (46. Váňa), Kaštánek , Okeke, Goljan (76. Horák) – Schánělec (81. Šilhart), Lehocký (46. Novotný), Cissé (90. Večerka).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Navrátil, Tusjak – Koné, Alexandr (88. Sojka) – Dordić (68. Kronus), Mach, Varačka (88. Sylla) – Šašinka (68. Kopřiva).

Rozhodčí: Kotala – Bureš, Šafránková
ŽK: 11. Hodouš, 80. Váňa – 62. J. Mach, 63. Novák, 86. Koné