Střelecký festival FC SILON Táborsko odnesl Žižkov bůrem

17. 4. 2024
Koncert. Demolice. Dominance. Fotbalisté FC SILON Táborsko zničili v domácím zápase 23. kola Fortuna: Národní ligy žižkovské viktoriány 5:0, když po dvou brankách dali Dordić a Svatek, pátou zaznamenal kapitán Novák

Táborsko, které si připsalo jubilejní desátou výhru, i nadále drží třetí barážovou příčku. Doma je „SILON“ opravdu pevný, získal tu 25 bodů.

Domácí měli do utkání raketový start. Kdo z diváků přišel později na stadion, zjistil, že od 7. minuty vedou 2:0. Dvěma zásahy se prosadil táborský nejlepší střelec Dordić, jednou hlavou, podruhé gólově završil kombinaci. Dordić vsítil svou 8. a 9. branku v sezoně. Táborský sniper nejprve hlavičkoval a s přispěním břevna zúročil centr Zemana z pravé strany, podruhé dotlačil v pádu za čáru prudkou přihrávku do vápna od Varačky.
Žižkovu se nedařilo dostat se pořádně do hry, výjimkou bylo ve druhém poločase břevno nastřelené Proškem. Střele na břevno pomohl brankář Pastornický, který si vychytal 11. nulu v ročníku.

Zrádný průběžný výsledek 2:0, který může vést k podcenění situace, vyřešilo Táborsko třetí brankou. Na centr Sojky si naskočil Novák a hlavou zvýšil po hodině hry na 3:0. Pak začala do skóre promlouvat mladá táborská „puška“ Svatek, který už má dohromady pět gólů. V 64. minutě po brejku Zemana, který dal míč pod sebe, vyřešil situaci čtvrtým úspěchem FC SILON Táborsko v utkání. V 67. minutě opět Zeman využil zmatků v žižkovské obraně, prostrčil míč uličkou na Svatka, který mazácky určil konečný ortel na 5:0. Husitský Tábor rozebral husitský Žižkov do šroubku a vrátil mu podzimní porážku 4:1 i s úroky.
FC Silon Táborsko napravil venkovní zaváhání s Prostějovem a suverénně získal tři body. Už jich má 38. V následujícím kole se o další popere v sobotu 20. dubna, kdy se vydá do Příbrami.

FC SILON Táborsko – FK Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)
Branky: 4. Dordić, 7. Dordić, 60. Novák, 64. Svatek, 67. Svatek

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Zeman (67. Osmančík), Sojka (75. Nsunzu), Dordić (82. Šplíchal) – Svatek (75. Mach).

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Kozojed (46. Batioja), Broukal, M. Richter (C), Divíšek (63. Rosa) – Muleme, Petrák, Hönig, Sixta (84. Ret) – Toula (63. Sodoma), Kovinić (46. Prošek).

Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Pfeifer