První jarní porážku Táborsku připravil Prostějov

13. 4. 2024
Na holickém stadionu v Olomouci, kde hraje v azylu domácí zápasy 1. SK Prostějov, poznal A tým FC SILON Táborsko první jarní mistrovskou porážku. Deset minut před koncem o ní rozhodl Bartolomeu.

Ten se dostal do protiútoku, poradil si s obranou hostů a střelou na zadní tyč vsítil vítěznou branku. Tím stanovil výsledek 2:1 a byť se Táborsko ještě snažilo vyrovnat, už se mu to nepodařilo.
Táborsko mělo podle livesport.cz většinu zápasu míč v držení v poměru procent 59:41. V prvním dějství bylo určitě aktivnější, ale do vedení šel Prostějov. Do vlastní branky si míč ve 20. minutě nešťastně srazil Koné – 1:0. Vyrovnání měl na hlavě Dordić, ale domácí brankář se vytáhl se skvělým zákrokem. Na přízemní střelu Zemana, který si našel míč na hranici vápna, byl už ovšem Mucha ve 36. minutě krátký – 1:1. Před přestávkou Hanáky od pohromy zachránila branková konstrukce po přímém kopu Kateřiňáka. Smůla pro Táborsko rozhodla, že počasový stav byl remízový.
Táborsko si i přes snahu ve druhém poločase nevytvořilo vážnější brankovou situaci, a tak přišel zmíněný prostějovský druhý gól. Pro Táborsko, které zůstává na třetím místě druholigové tabulky, představuje tato porážka velkou škodu, mohlo totiž odskočit svým soupeřům.

Ve 23. kole F:NL přivítá FC SILON Táborsko už ve středu 17. dubna od 17.00 na domácím stadionu Kvapilova celek Viktorie Žižkov.

1. SK Prostějov – FC SILON Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 20. Koné (vla.), 80. Bartolomeu – 36. Zeman

1. SK Prostějov: Mucha – Bartolomeu (90. Šimek), Bednár, Habusta, Harušťák – P. Jaroň (90. Zapletal), Koudelka (76. Matocha), Látal, Malec – J. Matoušek II (76. Slaměna), Štěrba.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Zeman (65. Osmančík), Sojka (65. Varačka), Dordić – Svatek (74. Šašinka).

Rozhodčí: Volek – Kotík, Lakomý
ŽK: 41. Štěrba (PRO), 90+1. Mucha (PRO) – 85. Šašinka (TAB)