Ženy Táborska zahájily jaro výhrou na hřišti Blatné

7. 4. 2024
Ženský tým Táborska vstoupil do jarní části sezony na jedničku. Tým trenérky Lenky Marešové v zápase proti Blatné dominoval a po zásluze zvítězil 5:1. Dva góly zaznamenala Johana Mrázková, po jednom gólu přidaly Tichá, Měřínská a Marešová.

Divize C žen

TJ Blatná – FC Táborsko Akademie 1:5 (1:3)
Branky:
Mrázková 2, Tichá, Měřínská, Marešová.

Sestava FCT: Pěchová - Kubů, Horáková, Dvořáková, Matoušková - Marešová, Nováková, Tichá, Mrázková - Tichá, Čechova. Střídali: Hrstková, Peterková, Veřtátová, Měřínská.

Hodnocení trenérky Lenky Marešové: „Čekal nás první mistrovský zápas při velikém horku a na vyšší trávě. Holky dostaly za úkol vstoupit do utkání aktivně a nečekat, co vymysli soupeř. To se nám povedlo a v 11. minutě se nádherně trefila z dálky Johana Mrázková. Soupeřky za čtyři minuty odpověděly z rohu gólem. To byla jejich ale jediná šance za celý zápas. Ve 25 minutě vzala na půlce míč Sára Tichá a krásně projela až do brány. To jí nakoplo a za deset minut se situace opakovala ale, gólmanka jí míč vyrazila, naštěstí tam byla v náběhu Ester Měřínská a balon umístila k tyči. Po změně stran soupeřky už nezahrozily a my naopak chtěly přidat góly. To se povedlo z trestného kopu, po faulu na unikající Terezu Marešovou Johaně Mrázkové. V 81. minutě utekla po lajně Tereza Marešová, když si obehrála tři hráčky a umístila míč ránou k tyči. Zbytek zápasu už jsme si pohlídaly. Chtěla bych holkám za dnešní výkon poděkovat a jako nejlepší hračku bych vyhlásila Ester Měřínskou, která udělala na sobě obrovský progres.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33